KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Spor Bilimleri Fakültesi

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesinden "Geleceğe Nefes" Kampanyasına Destek-10.03.2021

Fakültemiz tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün koordinasyonluğunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyasına destek vermek amacıyla fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Fakültemiz önünde gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi CAN, Rektör Yardımcıları, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ökkeş Alpaslan GENÇAY, üniversite üst yöneticileri, personel ve öğrenciler katıldı. 

Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yürütülen ‘Geleceğe Nefes’ kampanyasını Fakültemiz olarak gönülden desteklediklerini ifade eden Dekan Prof. Dr. Ökkeş Alpaslan GENÇAY, “Fidan demek, gelecek demek, bizler personel ve öğrencilerimizle birlikte bu hissiyata sahibiz ve bu tür etkinliklere her zaman destek vermeye hazırız.” diye konuştu.

Peygamber Efendimizin (sav) ‘Kıyamet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fidan bulunsa, kıyamet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın.’ hadis-i şeriflerini hatırlatan Rektör Can’da, “Fidan dikmek bizim inanç ve kültürümüzde önemli bir yere sahip. Bu güzel alışkanlığı, fidan ve ağaç sevgisini gelecek nesillere aşılamalıyız.” dedi.